25 Mart 2017
Kredi Notu Yükseltme Teknikleri
kredi notu yükseltme teknikleri

Kredi Notu Yükseltme Teknikleri

Kredi çekmek için bankaya talepte bulunmanız halinde karşınıza “kredi notu” kavramı çıkacaktır ve eğer kredi notunuz düşük ise olumsuz yanıt almanız muhtemel. Bu durumda Kredi Notu Yükseltme Teknikleri ile kredi notunuzu yükseltmeniz mümkün! İşte ayrıntılar…

Kredi Notu Nedir?

Finansal geçmişiniz ile ilgili kayıtların KBB ( Kredi Kayıt Bürosu ) tarafından izlenerek bankalar ile paylaştığı kişisel ekonomik puandır kredi notu. Önemi ise, herhangi bir kredi talebinde bulunmanız halinde bankaların ilk bakacakları kriterler arasında yer almasıdır. Kredi notu düşük olan kişilerin kredi taleplerine olumlu yanıt alması mümkün olmayacaktır. Öncelikle kredi notunuzu yükseltmeli ve sonrasında başvuruda bulunmalısınız. Eğer kredi notunuz düşük ise kredi notu yükseltme teknikleri sayesinde kredi notunuzu iyileştirmeniz mümkün. Kredi notu öğrenme yardımı ile mutlaka kredi notunuzu öğrenin ve düşük ise yazımızı dikkate alarak birkaç ufak adım ile notunuzu iyileştirin.

Kredi Notu Yükseltme

  • Öncelikle eğer herhangi bir banka ile çalışmıyor iseniz mutlaka bankalarla çalışmaya başlamalısınız. Kredi notunuzun belirginleşmesi için sizi takip etmelerine izin vermelisiniz ki bankaların sizin hakkınızda bir fikri oluşsun. Tabi olumlu bir intiba bırakmanız için de bankalar ile çalışırken özen göstermeli ve dikkat etmelisiniz.
  • Eğer bir kredi kartınız var ve kullanmıyor iseniz hemen kullanmaya başlayın ama düzenli ödemelerinizi aksatmadan ve gelirinize göre harcamalarda bulunarak kullanmaya gayret edin. Kredi kartı ödemelerinizi otomatik ödeme talimatı ile ödemeniz kredi notunuzu oldukça etkileyecektir. Eğer kredi kartınız yok ise herhangi bir bankadan düşük limitli bir kredi kartı talep edebilirsiniz. Bu sayede bankalarla çalışmak için de adım atmış olursunuz.
  • Konut kredisi gibi yüksek miktarlarda kredi talebinde bulunmadan önce ufak limitli bireysel ihtiyaç kredileri çekerek ödemelerinizi düzenli yaptığınız takdirde kredi notunuz yükselecektir. Bu sayede ileride konut kredisi gibi talepleriniz de olumlu karşılanacaktır.
  • En önemlisi tüm ödemelerinizi düzenli şekilde yapmanız ve asgari ödemeden kaçınmanızdır. Ayrıca kredi notunuzun düşük olması belli iken tekrar tekrar kredi talebinde bulunmanız notunuzun iyice düşmesine sebep olacaktır.

Kredi Notu Yükseltme Teknikleri sayesinde kredi notunuzu yükseltebilirsiniz. Bu hususlar haricinde eğer herhangi bir borcunuz var ise mutlaka kapatmalı ve sonrasında bu taktiklerden faydalanmalısınız. Ayrıca fatura ödemelerinizi de zamanında yapmanız önemlidir.

Kaynak : kredinotu7.com

Bir Cevap Yazın

Hakkında Metuh