19 Ekim 2017 / Perşembe
Home / FİRMA REHBERİ / Aksiyon filmleri Roket Film İzle
Aksiyon filmleri Roket Film İzle

Aksiyon filmleri Roket Film İzle

Aksiyon filmleri yahut fantastik temalarda hazırlanabilecek en güzel kesitlerden oluşan yapıtların Türkiye’deki yapılabilme durumu hala tartışılıyor. Yıllar geçse de, oldukça nitelikli ve global alanda da kendini kanıtlayabilmiş bir macera filmimiz maalesef mevcut değil. İlerleyen senelerde de olmamasına kesin gözüyle bakılan bu yapıtların, büyük bir sponsor bütçesi ve özveri, yetenek gerektirdiği aşikar. Türkiye’de uzun yıllar komedi filmleri kategorisinde yükselen sinema sektörü, bugün de bakıldığında günümüz sektörde sadece komedi kategorisinde devam ediyor ve yapıtlarını genelde güldürü temaları üzerine kurguluyor. Recep İvedik, Kolpaçino, Çakallarla Dans gibi yapıtlar seri halini aldı ve uzun süredir devam edip sinema sektörünün hakimi olma yolunda emin adımlarla ilerliyorlar. Özellikle Şahan Gökbakar’ın baş karakter olduğu gizlemesekte ve aynı zamanda senaryosunu da üstlendiği Recep İvedik’in son bölümü Recep İvedik 5; vizyonda gelmesi merakla beklenen bir yabancı filmin yerine seçilmiş ve pek çok sinemada o filmin gelmesini engelleyerek gösterime girmişti. Zira, daha fazla izlenmesine kesin gözüyle bakılıyordu. Keza, öyle de oldu. Milyonlar tarafından izlenen Recep İvedik 5; komedi kategorisinde büyük bir yükseliş yaptı.

Aksiyon ve bilim kurgunun yanında globalde yükselen bir diğer kategori de seçeneği ile izlenebilen, erotik ve romantik temalar üzerine kurgulu filmler. Bakıldığında, Türkiye’de de çokça izlenen, genelde romandan uyarlama olan bu filmlere Twilight, Grinin Elli Tonu gibi yapıtlar örnek verilebilir. Bu tarz yapıtların da en son halini Türkiye’de oluşmamasının büyük sebeplerinden bir tanesi ahlaksal kaygılarken, bir diğeri adam gibi bir kurgunun çıkarılamamasından kaynaklı.

Kısaca, Türkiye’de sinema sektörünün globaldeki aksiyon ve fantastik filmlere rakip olamayacağını belirtmemiz mümkün; ancak yerel komedilerde rekabetin büyük olduğu da aşikar. Özellikle son dönemde Cem Yılmaz’ın da yeni projeler içerisinde olduğu biliniyor ve ilerleyen dönemlerde bu bilgiler daha çok net olmasada büyük bir rekabet, hem Şahan Gökbakar, hem Şafak Sezer hem de Cem Yılmaz arasında yaşanabilir. Elbette, bu rekabetin en büyük meyvesini sinema izleyicileri yiyecek ve komedi yapıtları ekseninde pek çok filmi izleyebileceklerdir. 2018 Yılının bu açıdan zengin bir yıl olabileceğini şimdiden belirtebilmemiz mümkün.

About Editör

Check Also

İstanbul’da en iyi lazer epilasyon klinikleri

İstanbul’da en iyi lazer epilasyon klinikleri hakkında bilgiler

İstanbul’da en iyi lazer epilasyon klinikleri Lazer epilasyon konusu kendini kanıtlamış günlerde sık sık gündeminizde ise …

Bir Cevap Yazın