Yunan amiral FETÖ’cülere sahip çıktı

Yunan amiral FETÖ’cülere sahip çıktı

FETÖ’nün 15 Temmuz darbe teşebbüsü sonrasında terör örgütü mensupları ortasında bilhassa asker kökenlilerin birinci kaçış durağı Yunanistan oldu.

Yunanistan, Türkiye aleyhine işine yarayan ne kadar terörist varsa hepsini korudu ve kolladı, kimilerini da Avrupa ülkelerine gönderdi.

Yunanistan’ın, ABD’nin de isteği doğrultusunda FETÖ’nün hamiliğine savunduğunun bir ispatı da Yunan Koramiral Giannis Egolfopoulos’in açıklamaları oldu.

FETÖ’cüleri savundu

FETÖ’yü sahiplenen açıklamalarda bulunan Egolfopoulos,  “Erdoğan, iktidara geldiğinden beri Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarını katletti. 2016’dan itibaren elinde kalan tecrübeli subayları misyondan aldı. Birebir şeyleri görüyoruz… 1975’ten beri bu gösterisi izliyorum. Hiçbir şeyde değişmeyen birebir şeyi görüyoruz. Ekonomik kriz ve ABD’nin uyguladığı silah ambargosu Türkiye’nin içinde bulunduğu sıkıntı duruma katkıda bulundu.” ifadelerini kullandı.

“Bugün bize üstünlük kazandıran bir düzeye ulaştık”

Egolfopoulos, Yunanistan’ın sıcak bir periyotla karşı karşıya kalabilecek daha güzel bir pozisyonda olduğunu argüman ederek, “2019’dan bu yana yaşadığımız krizden sonra herkesin, Ordunun, Hava Kuvvetlerinin ve Deniz Kuvvetlerinin bakımında büyük meseleler yaşadık. Mevcut hükümet çok şey verdi, bugün bize üstünlük kazandıran bir düzeye ulaştık” dedi.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.