BDDK, TL kullanımını artırmak için hazırlık yapıyor

BDDK, TL kullanımını artırmak için hazırlık yapıyor

Analistler, iktisat idaresinin global enflasyon gelişmeleri ve yurt içinde son günlerde döviz kurlarındaki oynaklıklara ait piyasa ile bağlantı kurmasının kıymetine dikkati çekti.

AA’nın haberine nazaran, analistler, iktisat idaresinin kurlardaki yüksek oynaklık ve muhtemel manipülasyonlara karşı insanları uyaran, Türk Lirası kullanımını özendiren, enflasyonla çaba kapsamında da sıkılaştırıcı adımlar attığını vurguladı.

Sıkılaştırmacı adımlar üst üste atıldı

Ekonomi idaresi, global enflasyon gelişmelerinin tesirlerini azaltmak için de sıkılaştırıcı adımlar attı.

BDDK, çalışmalarını sürdürüyor

Açıklanan datalardan birisi de Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun (BDDK), konut kredilerinde kredi kıymet oranının fiyat bazlı farklılaştırılması konusunda çalışmalarını sürdürüyor olması oldu.

Sırada yurt dışı yerleşiklerle ilgili kararlar var

Ticari krediler başta olmak üzere selektif yaklaşımın güzelleştirilmesi emeliyle kredilerin yatırım ve ihracat üzere üretken alanlara yönlendirilmesine yönelik çalışmalarını devam ettiren BDDK, gelecek devirde yurt dışı yerleşiklerle türev süreç gerçekleştiren hukukî bireylere kullandırılacak kredilerin risk yükünün artırılması ve yurt dışı yerleşiklere tahsisli swap imkanının getirilmesi konularında gerekli adımları atacak.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.